Profesyonel Yemek ve Menü Fotoğraf Çekimi Nedir?


Konu yemek olduğu zaman kullanılan görsellerin önemi oldukça artmaktadır. Çoğu insanın yediği yemeğin fotoğraflarını çekip paylaştığını biliriz, yapılan araştırmalar yemek fotoğraflarının insan hormonlarını diğer tüm fotoğraflardan daha fazla çalıştırdığını ve ürüne karşı talebi arttırdığını ortaya koymaktadır. Bu durumu iyi kullanan işletmeler de bu taleplerin büyük bir kısmını kendi lehlerine çevirmeyi başarıyorlar. Bugüne kadar yemek ve menü fotoğraflarınız için bir çok kez kendi denemelerinizi yapmışsınızdır ama bu işin profesyonelce yapılmasının size geri dönüşü çok daha fazla olacaktır. Nasıl ki tarifi bilinse bile her usta aynı yemeği yapamıyorsa, fotoğrafçılık da tamamen buna benzemektedir. En doğru çekim tekniğini uygulamak, çekim esnasında belli oran/orantı kurallarına dikkat etmek, doğru ekipmanı kullanmak ve ışığı iyi okumak gibi konular ise işimizin en önemli parçasıdır. Bunlara ek olarak, çekim sonrası çekilen fotoğrafların renk ayarlarından geçirilmesi, baskı ve dijital ortamlarda kullanılmak için hazır hale getirilmesi gibi ek işlemler gerekmektedir.

"Kısaca profesyonel yemek çekimini 3'e ayırabiliriz; çekim öncesi hazırlık - doğru teknikler ile çekim - çekim sonrası düzenleme."

Yemek fotoğrafçılığında herhangi bir kategoriye bağlı olmamakla beraber pizza, hamburger, et ürünleri, balık ürünleri, sulu yemekler, şarküteri ürünleri, fast food ürünleri, alkollü içecekler, alkolsüz içecekler, sebze ve meyveler, tatlı çeşitleri, pasta çeşitleri gibi yemek ile ilgili tüm konularda profesyonel yemek fotoğrafçılığı hizmeti sağlamaktayız.

Neden CH?

Kaliteli Ekipman

Teknolojiyi yakından takip ediyor ve tüm makina ekipmanımızı güncel tutmaya özen gösteriyoruz.

Sektörel Tecrübe

Fotoğrafçı olarak herşeyden biraz olsun mantığına karşıyız. Sadece firmalara profesyonel destek sağlıyoruz.

Farklı Çözümler

Fon renkleri, zemin desenleri, hayalet mankenler gibi ekipman yatırımlarımızla bir çok sektöre çözüm sunuyoruz.Yemek Fotoğrafçılığı Yemek ve Menü
Çekimi Örneklerimiz